SİTEMİZİ AŞAĞIDAKİ TEKNİKLERE CEVAP VERECEK ŞEKİLDE HAZIRLADIK

Makro ve Mikro Analiz: Siyasal sistemle kişi arasında sürekli ve karşılıklı bir ilişki tutumu vardır. Bireyler siyasal sistemi etkilediği gibi siyasi sistem de kişileri etkiler. Bu etki, makro ve mikro analiz metotlarıyla ortaya çıkarılabilmektedir. Sosyal bilimler alanında makro, büyük birimleri yani millet ve devleti; mikro ise özel şahısları gösteren terimlerdir. Neticede siyasal parti sisteminin, istikrara etkide bulunup bulunmadığına dair araştırma makro analizin konusu içindedir. Bunun yanında kişilerin politikayla ne amaçla uğraştıkları ve nasıl biçimlerde ilgilendikleri konularına cevaplar bulmak mikro analizin konusu içindedir.

Ampirik Çalışmalar: Siyaset bilimciler, yaptıkları çalışmalarda deneye dayalı araçlarla hareket eder ve genellikle tümevarım yolundan ilerleyerek, elde ettikleri bilgileri ve gözlemleri sistemleştirmektedir. Böylece bir takım neticelere varılır. Özellikle de seçmenlerin davranışları, oy verme gibi konularda çalışmalar bu şekilde ilerler.

Problem Çözme: Siyasal alandaki araştırmaların hemen hemen hepsi, günümüzde problem çözmeye yöneliktir. Bu işleme çeşitli önlemlerle başlanabilir ama bu noktada önemli olan konu; çeşitli genel prensiplere, kanunlar dahilinde ulaşmaktan çok belirlenen somut problemleri çözmek olmalıdır.

Kurumsal Tasvir: Siyasalların birçoğu günümüzde kurumsal tasvir, tanımlama ve çözümleme metodunu kullanır. Örnek olarak; yasama organının kuruluşu nedir ve nasıl çalışır gibi sorulara cevaplar aranır. Çeşitli bilgiler toplanarak sebep ve sonuç ilişkisi aramadan çalışmak bu metodun özelliğidir. Siyasal olayların oldukça karmaşık sebeplere sahip olması, sebep-sonuç ilişkisinin açıklanmasını engelleyen bir durumdur. Bunun yanında siyasallar, gözlemledikleri olaylardan bu ilişkiyi sezmeyi amaçlar. Çeşitli varsayımlar oluşturur. Bunu yaparken de genel olarak tarihe başvurur. Elde ettiği varsayımları belli örneklerle göstermeyi hedefler.

Bilinen bu teknikler son derece eskidir. Bu tekniklere ve uygulamalara yeni bir şeyler katılmamış olması da büyük eksikliktir. Ancak genel olarak bakıldığında bu teknikler, siyaset yapmak için yeterli görülebilir. Neticede siyaset ve siyaset yapan kişi bir şekilde ilerleyebiliyor ve yeni tekniklere gereksinim duymuyor.

Siyasi Pati Aday Sitemiz Sizlere Neler Sunuyor?

Sürekli Gelişen yönetim paneli, temaları, özel modülleri ve premium hizmetleri ile

siz değerli Adaylarımızın KİŞİSEL  MARKA Değerini oluşturmak ve daha ileriye taşımak için çözümler sunuyor.

Siyasi Parti Aday Sitesi Yazılımlarımız

CHP Aday Sitesi Özel Web Tasarımı

İNDİRİM!₺ 2.500,00

 ₺ 2000,00

SATIN AL

AKP Aday Sitesi Özel Web Tasarımı

İNDİRİM!₺ 2.500,00

 ₺ 2000,00

SATIN AL

MHP Aday Sitesi Özel Web Tasarımı

İNDİRİM!₺ 2.500,00

 ₺ 2000,00

SATIN AL

DİĞER PARTİ Aday Özel Web Tasarımı

İNDİRİM!₺ 2.500,00

 ₺ 2000,00

SATIN AL

KURUMSALLIK PRESTİJDİR VE REKLAM OY GETİRİR!

– Ücretsiz Kurulum ve Ücretsiz Destek
– Sürekli Gelişen Özellikler
– İlk Yıl Ücretsiz Domain
– İlk Yıl Ücretsiz Hosting
– %100 Google Dostu Temalar
– Adınıza Özel E-posta