SEO / SEM

Bir uçak için motor ne kadar önemliyse, web siteleri için de SEO/SEM hizmeti o kadar önemlidir. Nasıl ki bir uçak, uçabileceği yüksekliğe ulaştığında motorunu kapatmazsa, İşletme sitelerinizin de, havalanması ve ilerleyebilmesi için SEO/SEM çözümlerine ihtiyaçları vardır. Google Adwords sertifikalı, Pazarlama Yönetimi hizmetlerimiz, kurumsal kimliğinizin, dijital dünyada bilinirliği için en büyük yardımcınız olacak. 

SEO (Search Engine Optimization ya da Arama Motoru İyileştirmesi), dijital bilinirliğinizi arttırmak, kullanıcıların ve müşterilerinizin, hangi platformu kullanıyorlarsa kullansınlar, aradıkları şeyi sizin sitenizde bulabileceklerine dair, Google, Yandex, Bing vb. arama motorlarının anlayabileceği dilden yapılan bildirimlerdir. Örneğin, sitenizdeki blog sayfanıza, hikayenizi güçlendirmek adına eklediğiniz resimlerin, herhangi bir arama platformunda ilgili kelimeler arandığında görsel kısmında çıkması için, her resme ayrı ayrı bilgilendirme notu düşerek, arama motorlarının bu resimlerinizi indekslemesini sağlamanız bir SEO işlemidir.

Günümüzde, internet sitelerinin hem fonksiyonlarının hem de türlerinin artışı ile internet üzerinden yapılan satış ve pazarlama alanındaki rekabetin yükselişi sebebiyle, mal veya hizmet satan kurumlar, kendilerine ait web sitelerini mükemmelleştirerek, internet üzerinden çok büyük cirolara ulaşabilmektedir.

SEO Neden Gereklidir;

  • Anahtar kelimelerinizde üst sıralarda yer almak
  •  Ziyaretçi sayısını arttırmak
  • Siteniz üzerinden sağlanan geri dönüşleri yükseltmek
  • Sitenizin maddi ve manevi değerlerini korumak
  • Marka bilinirliğini yükseltmek
  • Hedef kitleniz ile siteniz arasındaki güveni korumak
  • Reklam performansınızı yükseltmek

Yeni faaliyete geçirdiğiniz internet sitesinin sahip olacağı ziyaretçi sayısı genellikle sizin haber verdiğiniz yakın çevreniz veya paylaştığınız sosyal medya platformlarından oluşmaktadır. Eğer içeriğiniz su sporları ile ilgili ise ve sizde hedef kitle olarak su sporları ile ilgilenen kişiler tarafından ziyaret edilmek istiyorsanız başlangıçta mümkün değildir.

Arama motorlarının yeni sitelere bakış açıları şu şekilde gelişmektedir. Botlar tarafından belirli periyotlarda siteniz incelenerek hangi süre zarfında nasıl bir gelişim ve popülarite sağlamışsınız, ziyaretçileriniz sayfalarınızda ne kadar süre kalmışlar, ziyaretçilerinizin site ile olan etkileşimi, gerçekleştirilen satın alma ve sipariş işlemleri sıralamanızı anahtar kelimeler üzerinde belirleyen 200 faktörden sadece birkaçıdır.

SEO sadece şu siteler için gereklidir diye bir sınıflandırma yapılması yanlıştır. İnternet üzerinde faaliyet gösteren ve gelişmek isteyen tüm siteler için arama motoru optimizasyonu gereklidir.

İhtiyaç duymanız halinde, size özel SEO / SEM yönetimi paketlerimizi satın alabilir ve tüm ayarlarınızın hazır olarak yapılmasını talep edebilirsiniz.